Menu

Kad je Ali prebio Listona

muh78Clay je predvidio pobjedu, hvaleći se da će "letjeti poput leptira, ubadati poput pčele" i nokautirao listona u osmoj rundi. mladić sa do tada neviđenim radom nogu prebio je listona koji je sedmu rundu završio žaleći se na ozlijeđeno rame. clay je koji trenutak kasnije proglašen novim prvakom u teškoj kategoriji

Više...

Trener Rome: Džeko ili Borja Mayoral? Niko nije siguran starter u ovom timu

dzeko romaNakon utakmice na gostovanju protiv Beneventa u kojoj je Roma remizirala 0:0, trener Rimljana Paulo Fonseca izjavio da je njegova ekipa bila spora u završnici uprkos igraču više na terenu u posljednjih pola sata, a Portugalac i dalje insistira da niko nema zagarantovano mjesto u vrhu napada.

Rimljani su napadali, u jednom trenutku na terenu su bili gotovo svi ofanzivici koje imaju na raspolaganju, uključujući Edina Džeku koji je ušao u 57. minuti, ali do pobjedonosnog gola nisu mogli.

"Za nas je to bila teška utakmica, Benevento se vrlo dobro branio. Dolazili smo na 30 metara od gola bez poteškoća, ali nedostajala nam je individualna inicijativa i nismo bili konkretni. Mislim da su igrači shvatili da moramo biti konkretniji. Kada je Džeko ušao imali smo četiri napadača na terenu, ali previše smo sporo završavali akcije", kazao je Fonseca, dok je novinare zanimalo da li je Borja Mayoral koji je počeo utakmicu i dalje prva opcija u napadu ispred Džeke.

"Džeko je igrao u četvrtak, a za ovu utakmicu sam izabrao Borju Mayorala. Niko nije siguran starter u ovom timu", diplomatski je poručio trener Rome.

Vučica je nakon 23 kola trenutno trećeplasirana sa 44 boda, a u narednom kolu u derbiju će dočekati Milan.

Klix.ba

Više...

Đoković pomeo Medvedeva i osvojio devetu Grand Slam titulu u Australiji

djokovicSrbijanski teniser Novak Đoković pobijedio je Rusa Daniila Medvedeva u finalu Australian Opena rezultatom 3:0 u setovima (7:5, 6:2, 6:2) i na taj način osvojio devetu Grand Slam titulu u Australiji, a ukupno 18. u karijeri.

Đoković puno bolje otvara meč i već u drugom gemu pravi break, dolazi u vodstvo od 2:0, ubrzo i 3:0, no Medvedev se probudio i osvojio naredna tri gema vrativši se u meč.

Nakon toga, oba igrača bila si sigurna u igri na svoj servis, a ključni gem u prvom setu bio je pri rezultatu 6:5 za Đokovića kada je prvi igrač svijeta napravio drugi break u prvom setu i rezultatom 7:5 stigao u vodstvo od 1:0 u setovima.

Nakon što je prvi set riješio u svoju korist za 42 minute, Đokoviću je 35 minuta trebalo da osvojio i drugi set i već tada najavi svoju novu titulu na Australian Openu.
Počelo je tako što je Medvedev napravio break u prvom gemu, a Đoković je uzvratio još bolje i osvojio naredna četiri gema, došao u vodstvo od 4:1 i drugi set mirno priveo kraju. Na kraju je bilo 6:2 za za tenisera iz Srbije.

Treći, ispostavit će se odlučujući set, Đoković je otvorio puno bolje i već u drugom gemu napravio break te ubrzo stigao u vodstvo od 3:0. Nakon toga prvi reket svijeta je rutinski meč priveo kraju i na kraju ostvario petu pobjedu protiv Rusa u karijeri.

Đoković je na ovaj način odbranio naslov iz prošle godine i došao do devete Grand Slam titule u Melburnu, a ni nakon ovog meča prvi teniser svijeta nije izgubio finale u Rod Laver Areni.
Ovo je za srbijanskog tenisera 18. Grand Slam titula koja ga je približila Rogeru Federeru i Rafaelu Nadalu koji imaju po 20 naslova.

Klix.ba

Više...

Vedran Bosnić: Trener za velike domete

w873Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine jučer je, pod čvrstom rukom selektora Vedrana Bosnića, deklasirala Grčku (84:69) u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Obje selekcije su ranije izborile plasman na Eurobasket, ali treba istaknuti da je to bila prva pobjeda naših najboljih košarkaša protiv Grka, koji su nas do sada nadigrali 11 puta.

No, selektor Bosnić jučer je odlično pripremio naš oslabljeni tim, kao što je to bila i reprezentacija Grčke, te tako „Zmajevima“ trasirao put do prvog mjesta na tabeli naše kvalifikacione grupe.

U svakom trenutku utakmice naš tim je bio odlično vođen. I kad su vodili i kad se prednost topila i kad je Emir Sulejmanović, s 23 koša, zaslužio biti ličnost dana i društva - jasno je bio vidljiv Bosnićev potpis.

Vedran Bosnić je rođen 4. juna 1976. u Sarajevu. Nakon završetka igračke karijere, počeo je trenersku. S velikim uspjehom radio je u Švedskoj, gdje je, također, bio selektor. Dvije godine je radio u švicarskim Ženeva lajonsima, dok od prošle sezone vodi belgijski Mons. Uporedo obavlja i dužnost selektora reprezentacije BiH.

Dnevni Avaz

Više...

Pao snijeg u Saudijskoj Arabiji nakon 50 godina

Snijeg je pao u Saudijskoj Arabiji, prvi put poslije 50 godina, javlja "Sputnjik". U nekoliko dijelova Saudijske Arabije pao je snijeg, što je veoma rijedak fenomen nakon što su snježne mećave pogodile Bliski istok.

Upozorenje na loše vremenske prilike izdato je za više dijelove države, a najgore je pogođen region Aser, gdje je palo mnogo snijega.

Mnogi Saudijci objavili su video-snimke i fotografije snijega u pustinji, a najzanimljivije i najgledanije su one sa kamilama.

Krajem januara temperatura u Saudijskoj Arabiji se spustila ispod nula stepeni Celzijusovih.

Više...

Tuka: Drugi najbolji rezultat karijere u dvorani, u Madridu odlučujuća trka za EP

Amel Tuka osvojio je u srijedu šesto mjesto u trci na 800 metara u poljskom Torunu.

Najbolji bh. atletičar trku je završio s vremenom 1:46.35.

- Sjajna trka u Torunu u Poljskoj sa najboljim rezultatom ove sezone ali ujedno i drugim najboljim rezultatom u karijeri u dvorani na 800 metara - 1:46.35 (rezultat sezone), (lični rekord 1:46.33) - poručio je Tuka.

- Ovo je bila moja tek druga trka u dvorani na 800 metara, tako da jedva čekam narednu trku u Madridu 24. februara, što će biti i posljednja provjera pred Evropsko prvenstvo u dvorani. Upravo ta trka će odlučiti da li ću otići na Evropsko prvenstvo u dvorani koje će se održati također u Torunu - dodao je bh. atletičar.