Menu

InfoBrčko 728 x 80 px

 IMG 3536

Rotarakt klub Brčko: Socijalna inkluzija djece sa posebnim potrebama

we riseProblem uključivanja djece s posebnim potreba u društvene aktivnosti je problem koji pogađa zajednice širom svijeta. Počevši od osnovnih škola do ostalih javnih institucija, nedostatak kako društvenih tako i osnovnih sanitarnih i medicinskih kvaliteta se vidi na svakom koraku.

 

Postavljaju se određena pitanja zašto bi osobe koje su nenamjerno oslabljene i imaju poteškoće, dobijale najmanje pomoći, zašto ne bi imale pravo na osnovne društvene aktivnosti,
zašto ih podsmijavati kada nisu oni krivi...?

Rotarakt klub Brčko je pokrenuo akciju ove godine u svrhu podizanja svijesti i same pomoći ne samo djece već i odraslih s posebnim potrebama.

 

Za rješenje ovakih problema treba imati strpljenja, ovaj problem zahtjeva pažnju i dugoročni rad, a projekat „We Rise By Lifting Others“ je tek početak.

 

Osim socijalne inkluzije u planu je renoviranje školskih ustanova i prilagođavanje novim standardima, donacija pribora i opreme, donacija ortopedskih pomagala, osposobljavanje adekvatnog prostora i medicinska pomoć, saradnja sa ostalim organizacijama koje se brinu za zbrinjavanje za lica s mentalnim poteškoćama i dosta drugih aktivnosti koje će se sprovoditi unutar ovog projekta.


Rotarakt klub Brčko je uspješno realizovao prvi korak u projektu te zajedno u saradnji sa odjeljenjem iz III O.Š. organizovao odlazak na festival „Futurea“ u saradnji J.U. Zavod za zbrinjavanje mentalno invalidnih lica „Drin“ Fojnica i fondacija „Out of Area“ iz Holandije.


Partneri projekta: SK market, Apoteke Herbafarm, Krajnović prevoz.

 

we rise2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

we rise

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com