Menu

Nautički klub Brčko organizirao obilježavanje Međunarodnog dana rijeke Save Istaknuto

300521 Sava 2

 

Danas na Ficibajeru, Nautički klub Brčko organizirao je obilježavanje Međunarodnog dana rijeke Save.

 

Na Ficibajeru se simboličio okupi veliki broj ljubitelja rijeke Save koji su aktivnostima čišćenja, prikupljanja i paljenje granja, uređenja oko prostorija Nautičkog kluba, ukazali na važnost rijeke Save za naš grad, ali i svih rijeka za opstanak čovječanstva.

 

„Naše aktivnosti se ogledaju u košenju trave, čišćenju obale Save od smeća i otpada, pripreme riječnih vozila za spuštanje na vodu, a ujedno teku i pripreme za predstojeću ljetnju sezonu“, kazao je Softić.

 

Nautički blub ima oko 100 članova i prijatelja kluba koji se svi skupa trude da dodavanjem novih sadržaja i ideja obogate i uljepšaju grad Brčko, s akcentom na rijeku Savu.

Za učesnike je obezbijeđen vojnički grah koji je služen na kraju svih aktivnosti.

„U četiri države u slivu rijeke Save – Sloveniji, Hrvatskoj, BiH i Srbiji 1. jun se obilježava kao Dan rijeke Save. Sava je najveća rijeka u BiH i po dužini treća je pritoka Dunavu. Brčko je grad čiji je centar najvećim dijelom vezan za rijeku Savu, te je bitno da ne zaboravimo koliko blagodati nam ona svakodnevno pruža, kako u privrednom tako i u društvenom životu“, stoji u najavi današnjeg događaja organizatora Nautičkog kluba Brčko.

 

Radio Brčko/Suvad Alagić

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com