Menu

InfoBrčko 728 x 80 px

 IMG 3536

Skupština Distrikta danas o budžetu za 2017. godinu: 230 miliona maraka nije malo Istaknuto

dracula11Skupština Brčko distrikta BiH danas (20.6.) sa početkom u 10 sati održati će 3. vanrednu sjednicu na kojoj će se razmatrati tri tačke dnevnog reda sa fokusom na budžet za 2017. godinu.

 

Za sjednicu je predložena tačka Razmatranje i usvajanje Prijedloga budžeta Brčko distrikta BiH za 2017. godinu, Razmatranje i usvajanje Prijedloga odluke o visini stope poreza na nekretnine za 2017. godinu i Razmatranje i usvajanje Nacrta zakona o izvršenju budžeta Brčko distrikta BiH za 2017. godinu po hitnom postupku.

 

Pred brčanske zastupnike naći će se oko 1600 amandmana, a ovogodišnji budžet trebao bi iznositi oko 230 miliona maraka.

 

Zbog kasnog usvajanja budžeta reagovao je i gradonačelnik Brčko distrikta BiH Siniša Milić koji je kazao da izmjenom Zakona o budžetu privremeno finansiranje treba vratiti u stare okvire i da se budžet mora usvojiti najkasnije do 31. marta dodajući da kasnim usvajanjem budžeta kao što je slučaj i sa budžetom za 2017. stvaraju se ogromni problemi u funkcionisanju administracije, ali i cjelokupnog života u Brčkom.

 

On je kazao da kasno usvajanje budžeta stvara ogromne probleme u funkcionisanju administracije, ali i života u Brčkom.

 

 

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com